Energisellä ja positiivisella asenteella parasta mahdollista palvelua, niin asiakkaille kuin työntekijöille!

Farmania Oy:n on perustanut proviisori Marianne Hovi vuonna 2012. Hovi työskenteli apteekeissa aluksi kahdella eri paikkakunnalla ja pian töihin tuli myös muita innokkaita farmaseutteja ja proviisoreita – näin toimintamme sai alkunsa. Nykyisin Hovi omistaa yrityksen yhdessä Suomen Apteekkariliiton kanssa. Toistasataa työntekijäämme palvelee apteekkeja ja lääkeyrityksiä ympäri Suomea.

Vahvistamme asiakkaidemme toimintaa sekä palveluiden sujuvuutta tarjoamalla työntekijöitä juuri siellä, missä tarvitaan ja juuri silloin, kun tarvitaan. Farmanian farmaseutit ja proviisorit ovat antaneet positiivisen työpanoksensa jo lukuisten alan toimijoiden tarpeeseen, ja heidän loistavan työnsä ansioista toimintamme kasvaa ja laajenee jatkuvasti. Tärkeimmät arvomme ammattitaito, ystävällisyys sekä ihmisten aito kohtaaminen ja auttaminen ohjaavat toimintaamme päivittäin.

Työskentelemme apteekkien ja lääkeyritysten hyväksi, asiakkaan tarpeita kuunnellen ja niissä tukien. Tunnemme alan erityisvaatimukset ja koulutamme henkilökuntaamme jatkuvasti. Kehitämme osaltamme suomalaista terveydenhuoltoa tarjoamalla nykyaikaisia, kustannustehokkaita ja räätälöityjä henkilöstöratkaisuja. Meiltä löydät osaavat ja työssään viihtyvät ammattilaiset!

Tutustu energiseen ja rentoon porukkaamme:

Marianne Hovi

Toimitusjohtaja
Proviisori
044 045 1588
marianne.hovi@farmania.fi

Tanja Kortelainen

Operatiivinen johtaja
Farmaseutti
045 262 9899
tanja.kortelainen@farmania.fi

Hanna Halonen

Aluepäällikkö Pohjois-Suomi
Proviisori
050 375 0725
hanna.halonen@farmania.fi

Janni Widell

Aluepäällikkö Varsinais-Suomi
Proviisori
050 330 6413
janni.widell@farmania.fi

Leena Pakarainen

Koulutuspäällikkö
Proviisori
040 750 0392
leena.pakarainen@farmania.fi

Päivystysnumero

Toimistoaikojen ulkopuolella voitte soittaa tai laittaa viestin Farmanian päivystysnumeroon:

050 471 5298

Aleksi Westerholm

Viestintä- ja opiskelijarekrytointivastaava
Farmaseutti
040 017 2435
aleksi.westerholm@farmania.fi

Sanna Lindell

Assistentti
FM (Kemia)
050 354 9979
toimisto@farmania.fi

Linda Kiuru

Assistentti
Lääketeknikko
050 354 9979
toimisto@farmania.fi

Copyright © 2018 Farmania
Merimiehenkatu 35, 00150 HELSINKI | +358 50 3549 979 | toimisto@farmania.fi
Right Menu Icon