Energisellä ja positiivisella asenteella parasta mahdollista palvelua, niin asiakkaille kuin työntekijöille!

Farmania Oy:n on perustanut proviisori Marianne Hovi vuonna 2012. Hovi työskenteli apteekeissa aluksi kahdella eri paikkakunnalla ja pian töihin tuli myös muita innokkaita farmaseutteja ja proviisoreita – näin toimintamme sai alkunsa. Nykyisin Hovi omistaa yrityksen yhdessä Suomen Apteekkariliiton kanssa. Toistasataa työntekijäämme palvelevat apteekkeja ja lääkeyrityksiä sekä terveys-, hyvinvointi- ja kosmetiikka-alan yrityksiä ympäri Suomea.

Vahvistamme asiakkaidemme toimintaa sekä palveluiden sujuvuutta tarjoamalla työntekijöitä juuri siellä, missä tarvitaan ja juuri silloin, kun tarvitaan. Farmanian farmaseutit ja proviisorit ovat antaneet positiivisen työpanoksensa jo lukuisten alan toimijoiden tarpeeseen, ja heidän loistavan työnsä ansioista toimintamme kasvaa ja laajenee jatkuvasti. Apteekkien ja lääkeyritysten lisäksi tarjoamme palveluita myös terveys- hyvinvointi- ja kosmetiikka-alan yrityksille. Myyntiorientoituneet edustajamme auttavat yrityksiä muun muassa uusien tuotteiden lanseerausvaiheessa sekä toiminnan laajentamisessa apteekkitoimialan markkinoille. Tärkeimmät arvomme ammattitaito, ystävällisyys sekä ihmisten aito kohtaaminen ja auttaminen ohjaavat toimintaamme päivittäin.

Työskentelemme apteekkien ja lääkeyritysten hyväksi, asiakkaan tarpeita kuunnellen ja niissä tukien. Tunnemme alan erityisvaatimukset ja koulutamme henkilökuntaamme jatkuvasti. Kehitämme osaltamme suomalaista terveydenhuoltoa tarjoamalla nykyaikaisia, kustannustehokkaita ja räätälöityjä henkilöstöratkaisuja. Meiltä löydät osaavat ja työssään viihtyvät ammattilaiset!

Henkilöstöpalveluita apteekeille joustavasti, helposti ja kustannustehokkaasti - aurinkoisella asenteella!

Toimisto:

Marianne Hovi

Toimitusjohtaja
Proviisori
044 045 1588
marianne.hovi@farmania.fi

Tanja Kortelainen

Operatiivinen johtaja
Farmaseutti
045 262 9899
tanja.kortelainen@farmania.fi

Päivi Asikainen

Kasvujohtaja
Proviisori
050 3518 855
paivi.asikainen@farmania.fi

Heidi Uronen

Koulutuspäällikkö
Proviisori
040 848 9584
heidi.uronen@farmania.fi

Annika Koivisto

Asiantuntijaproviisori
Proviisori
040 726 8899
annika.koivisto@farmania.fi

 

Sanna Lindell

Assistentti
FM (Kemia)
050 354 9979
toimisto@farmania.fi

Linda Kiuru

Assistentti
Lääketeknikko
050 354 9979
linda.kiuru@farmania.fi

Päivystysnumero

Toimistoaikojen ulkopuolella voitte soittaa Farmanian päivystysnumeroon: 010 419 9500 tai 050 471 5298

Aluepäälliköt/apteekkipalvelut:

Laura Sunila

Aluepäällikkö Etelä-Suomi
Farmaseutti
040 5481 591
laura.sunila@farmania.fi

Janni Widell

Aluepäällikkö Varsinais-Suomi
Proviisori
050 330 6413
janni.widell@farmania.fi

Tuija Hömmö

Aluepäällikkö Pirkanmaa
Proviisori
044 525 2829
tuija.hommo@farmania.fi

Mari Ronkainen

Aluepäällikkö Itä-Suomi
Proviisori
050 328 1192
mari.ronkainen@farmania.fi

Hanna Halonen

Aluepäällikkö Pohjois-Suomi
Proviisori, KTM
050 375 0725
hanna.halonen@farmania.fi

Jenna Toppinen

Aluepäällikkö Pohjanmaa
Farmaseutti
040 588 5294
jenna.toppinen@farmania.fi

Edustajapalvelut:

Jenni Laaksonen

Palvelupäällikkö/ Edustajapalvelut
050 327 0777
jenni.laaksonen@farmania.fi

Anna-Maria Linnoinen

Palvelupäällikkö
0400 929274
annamaria.linnoinen@farmania.fi

Yhteistyökumppanit

Copyright © 2018 Farmania
Hämeentie 15, 00500 HELSINKI | +358 10 419 9501 | toimisto@farmania.fi