Bästa möjliga betjäning för såväl kunder som arbetstagare, med energisk och positiv inställning!

Farmania Oy har grundats 2012 av provisor Marianne Hovi. Hovi arbetade på apotek först i två olika kommuner och inom kort anslöt sig andra ivriga farmaceuter och provisorer för arbete - det här är hur verksamheten startade. I dagsläget äger Hovi företaget tillsammans med Finlands apotekarförbund. Mer än hundra arbetare betjänar på apotek och inom läkemedelsindustrin fungerande företag, runt om i Finland.

Vi förstärker våra kunders affärer samt tjänsternas funktion genom att erbjuda arbetare just där de behövs och när de behövs.

Bekanta dig med vårt energiska och avslappnade team:

Marianne Hovi

Verkställande direktör
Provisor
044 045 1588
marianne.hovi@farmania.fi

Tanja Kortelainen

Operativ direktör
Farmaceut
045 262 9899
tanja.kortelainen@farmania.fi

Hanna Halonen

Regionchef, Norra Finland
Provisor
050 375 0725
hanna.halonen@farmania.fi

Janni Widell

Regionchef, Egentliga Finland
Provisor
050 330 6413
janni.widell@farmania.fi

Tuija Hömmö

Regionchef, Birkaland
Provisor
044 525 2829
tuija.hommo@farmania.fi

Heidi Uronen

Utbildningschef
Provisor
040 848 9584
heidi.uronen@farmania.fi

Jenni Laaksonen

Servicechef / Representanttjänster
050 327 0777
jenni.laaksonen@farmania.fi

Aleksi Westerholm

Ansvarsperson för kommunikation och studentrekrytering
Farmaceut
040 017 2435
aleksi.westerholm@farmania.fi

Sanna Lindell

Assistent
FM (Kemi)
050 354 9979
toimisto@farmania.fi

Linda Kiuru

Assistent
Läkemedelstekniker
050 354 9979
toimisto@farmania.fi

 

Journummer

Utanför kontorstid kan du ringa vårt journummer: 010 419 9500 tai 050 471 5298

Samarbetspartner

Copyright © 2018 Farmania
Hämeentie 15, 00500 HELSINKI | +358 10 419 9501 | toimisto@farmania.fi