fbpx

Henkilöstöpalveluita apteekeille sekä lääke- ja terveysalan yrityksille joustavasti, helposti ja kustannustehokkaasti - aurinkoisella asenteella.

Ota yhteyttä meihin - autamme mielellämme!

Toimisto:

Marianne Hovi

Perustaja, hallituksen jäsen, toimitusjohtaja (äitiyslomalla)
Proviisori
044 045 1588
marianne.hovi@farmania.fi

Tanja Kortelainen

Vt. Toimitusjohtaja
Farmaseutti
045 262 9899
tanja.kortelainen@farmania.fi

Päivi Asikainen

Kasvujohtaja, lääketeollisuus
Proviisori
050 3518 855
paivi.asikainen@farmania.fi

Heidi Uronen

Koulutuspäällikkö
Proviisori
040 848 9584
heidi.uronen@farmania.fi

Linda Kiuru

Assistentti
Lääketeknikko
050 354 9979
linda.kiuru@farmania.fi

Sanna Lindell

Assistentti
FM (Kemia)
050 354 9979
toimisto@farmania.fi

Elena Pugonen

Assistentti
050 354 9979
elena.pugonen@farmania.fi

Aluepäälliköt -  Apteekkipalvelut:

Hanna Räsänen

Aluepäällikkö Uusimaa
Proviisori
050 388 0018
hanna.rasanen@farmania.fi

Päivi Lavander

Aluepäällikkö Varsinais-Suomi ja Satakunta
Proviisori
050 371 0011
paivi.lavander@farmania.fi

Tuija Hömmö

Aluepäällikkö Pirkanmaa
Proviisori
044 525 2829
tuija.hommo@farmania.fi

Jenna Toppinen

Aluepäällikkö Pohjanmaa
Farmaseutti
040 588 5294
jenna.toppinen@farmania.fi

Kaisla Kivijärvi

Aluepäällikkö Pohjois-Suomi
Farmaseutti
050 550 6776
kaisla.kivijarvi@farmania.fi

Mari Ronkainen

Aluepäällikkö Itä-Suomi
Proviisori
050 328 1192
mari.ronkainen@farmania.fi

Apteekin Digituki:

Päivi Asikainen

Kasvujohtaja, tiiminvetäjä
Proviisori
050 3518 855
paivi.asikainen@farmania.fi

Salla Sariola

Myynti- ja markkinointikoordinaattori, some-asiantuntija
Farmaseutti
050 505 3505
salla.sariola@farmania.fi

Outi Puhakka

Asiantuntija, verkkoapteekit ja sosiaalinen media
Farmaseutti
050 553 2543
outi.puhakka@farmania.fi

Valtteri Uotila

Asiantuntija, verkkoapteekit
Farmasian opiskelija
050 477 1916
valtteri.uotila@farmania.fi
(opintovapaalla 5.9.2021 asti)

Edustajapalvelut:

Jenni Laaksonen

Palvelupäällikkö / Edustajapalvelut
050 327 0777
jenni.laaksonen@farmania.fi

Haluatko löytää kauttamme yritykseesi farmasian alan osaajan ja keskustella kanssamme siitä, miten löydämme juuri teidän tarpeisiinne sopivan henkilöstöratkaisun?

Tai oletko apteekki- ja lääkealan ammattilainen, joka haluaa kasvaa ja kehittyä huippuosaajaksi liittymällä energiseen ja iloiseen, työstä nauttivaan joukkoomme?

Haluamme kuulla sinusta!

Farmania Oy

Hämeentie 15,
00500 HELSINKI

Toimisto on avoinna
ma-pe klo 9-16

+358 10 419 9501
toimisto@farmania.fi

Tästä linkistä voit lähettää meille salattua sähköpostia.

Y: 2469210-1

Päivystysnumero

Farmanian päivystysnumero on avoinna joka päivä klo 07-21:

010 419 9500

Yhteistyökumppanit